Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Przejdź do treści

Elgis-Garbatka Sp. z o.o.

Elgis-Garbatka Sp. z o.o.

Jakie jest główne przeznaczenie słupów i bram do sygnalizacji

Duża część kierujących wcale się nie zastanawia nad tym, z czego się składa infrastruktura ulic i dróg, po jakich codziennie jeżdżą. Owszem, oczywiście widzą znaki czy światła, ale już na czym są one zamocowane to już nie. A przecież takie wyposażenie ma ogromne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa jazdy, bowiem dzięki niemu jest możliwość na sprawne sterowanie ruchem. Szczególnie dotyczy to sygnalizacji, jaka z reguły pracuje przez cały czas, i niejednokrotnie obsługuje kilka pasów. Sterowanie poszczególnymi światłami jest realizowane za pomocą nowoczesnych algorytmów, natomiast tak samo ważne będzie to, jak się je fizycznie zamontuje. Przecież moduły świateł mogą nawet ważyć do kilku kilo, a narażone są na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym mocne podmuchy wiatru. I to zamocowanie musi zostać zrobione na tyle solidnie, żeby nawet w czasie wichur nic nie odpadło. Dlatego też słupy sygnalizacyjne dedykowane do takich celów odpowiednio się projektuje, tak aby to bezpieczeństwo a jednocześnie funkcjonalność zagwarantować.

Tego typu słupy w zależności od miejsca montażu mogą mieć różny wygląd. Jeżeli światła mają obsługiwać drogę o niewielkim ruchu, to bez problemów zamontować je można na pionowej rurze. Czasami z uwagi na kwestie techniczne nie będzie takiej możliwości, i wtedy można zastosować wersję z wysięgnikiem. Tego typu rozwiązanie dobrze się też sprawdza w sytuacji, kiedy jezdnia będzie miała kilka pasów. Wysięgniki skierowane być mogą lekko pod skosem do góry, albo też całkiem w poziomie. Często na tego typu słupach są montowane dodatkowe elementy, na przykład kamery, czujniki ruchu czy nawet zwykłe drogowe znaki. W przypadku naprawdę szerokich ulic wartym rozważenia pomysłem mogą być bramy sygnalizacyjne. Z uwagi na to że składają się one z dwóch pionowych słupów i rozciągniętej między nimi poziomej poprzeczki, to dają znacznie lepsze parametry związane z wytrzymałością. Takie elementy produkowane są przeważnie z dobrej jakościowo stali, i dodatkowo zabezpieczone przed działaniem korozji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.